راهنمای کامل برای خرید نرم افزار CRM با بهترین رابط کاربری و عملکرد

خرید نرم افزار CRM یکی از دغدغه‌های جدید سازمان‌ها و کسب‌وکارهای مختلف است. اما امروزه که نرم افزارهای CRM متنوعی وارد بازار شده اند، معیارهای متفاوتی برای انتخاب این نرم افزار وجود دارد. یکی از این معیارها امکان استفاده آسان و رابط کاربرد قابل فهم می باشد.

چراکه این قابلیت در استفاده مفیدتر از نرم افزار سی آر ام تاثیر مستقیم دارد. در واقع، وقتی نوبت به انتخاب نرم افزار CRM می رسد، رابط کاربری مناسب، برای موفقیت پیاده سازی بسیار مهم است.

تاثیر کلی رابط کاربری نرم افزار CRM بر عملکرد آن

رابط کاربری ساده و قابل فهم نرم‌افزار CRM باعث می‌شود که کاربران بتوانند به راحتی با آن ارتباط برقرار کنند و از قابلیت‌ها و امکانات آن بهره‌برداری کنند.

اگر رابط کاربری پیچیده باشد و کاربران نتوانند به سرعت با آن آشنا شوند، ممکن است باعث کاهش بهره‌وری و اشتباهات متعدد در استفاده از نرم‌افزار شود. این امر موجب می شود که کارمندان نسبت به استفاده از نرم افزار سرد شوند و از آن استفاده نکنند.

همچنین رابط کاربری کارآمد و بهینه، عملکرد نرم‌افزار CRM را سریع تر می کند. زمان لود پائین صفحات، پاسخگویی سریع به درخواست‌ها و اجرای سریع عملیات‌ها به کاربران امکان می‌دهد به سرعت به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند و فعالیت‌های خود را انجام دهند.

تاثیر رابط کاربری ساده بر رضایت کاربران

تاثیر رابط کاربری ساده بر رضایت کاربران

رابط کاربری به درستی پیکربندی شده رزبان سی آر ام تسریع قابل توجهی در مراحل کار شما را ایجاد می کند. به همین دلیل، ما به هر کاربر توصیه می کنیم که از گزینه های سفارشی سازی موجود برای پیکربندی سیستم CRM شخصی خود در چند دقیقه استفاده کند.

در صورت تنظیمات فردی فیلدها و عملکردها، ما همیشه همراه با مشتریان خود مراقبت می کنیم تا راه حل بهینه را برای کاربر پیدا کنیم. به این ترتیب ما اطمینان می‌دهیم که قابلیت استفاده عالی سیستم استاندارد حتی در سیستمی که با نیازهای شما تطبیق داده شده است، مختل نمی‌شود. هنوز نمیدونی چیکار کنی؟ مشتری دسکتاپ کمک حساس به زمینه، نکات ابزار تقریباً در هر عنصر رابط و پیوند مستقیم به پلت فرم آموزش الکترونیکی ما را ارائه می دهد.

فاکتور های مهم در رابط کاربری نرم افزار سی ار ام

همانطور که گفته شد، رابط کاربری در نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری نقش بسیار مهمی دارد. طراحی صحیح رابط کاربری می‌تواند تجربه کاربری را بهبود بخشد و کاربران را ترغیب به استفاده آسان و موثر از نرم‌افزار کند. در زیر، به برخی از فاکتورهای مهم در طراحی رابط کاربری نرم‌افزار CRM اشاره می‌کنم:

سادگی نرم افزار سی ار ام

طراحی رابط کاربری باید ساده و قابل فهم باشد. کاربران باید بتوانند به راحتی و بدون نیاز به آموزش‌های طولانی و پیچیده، از نرم‌افزار استفاده کنند.

قابلیت دسترسی

رابط کاربری باید برای همه کاربران قابل دسترسی باشد، از جمله افراد با معلولیت‌های جسمی یا عوامل دیگری که نیاز به تنظیمات خاصی دارند. طراحی برای دسترسی آسان به عناصر کلیدی و استفاده از آیکون‌ها و عناصر بزرگتر می‌تواند کمک کند.

آراستگی و ظاهر زیبا سی آر ام

رابط کاربری باید آراسته و جذاب باشد. استفاده از رنگ‌ها، فونت‌ها و تصاویر مناسب می‌تواند به کاربران احساس رضایت و جذابیت بیشتری بدهد.

سازماندهی مناسب عناصر رابط کاربری باید به طور منطقی و سازمان‌یافته قرار گیرند. دسته‌بندی مناسب اطلاعات و قرار دادن آنها در مکان‌های قابل پیش‌بینی، به کاربران کمک می‌کند تا به سرعت به داده‌ها دسترسی پیدا کنند.

پاسخگویی سریع نرم افزار سی ار ام

 رابط کاربری باید به طور سریع و بدون تاخیر به فعالیت‌های کاربران پاسخ دهد. هرگونه درندهای زمانی می‌تواند تجربه کاربری را بهبود بخشد.

انعطاف‌پذیری نرم افزار سی ار ام

 رابط کاربری باید قابلیت انطباق با نیازهای مختلف کاربران و محیط‌های مختلف را داشته باشد. اندازه قابل تغییر عناصر رابط کاربری، تنظیمات پویا و قابل تنظیم و سفارشی‌سازی می‌تواند به کاربران اجازه دهد تا رابط کاربری را به سبک خود تنظیم کنند.

کنترل و نظارت نرم افزار سی آر ام

 رابطکاربری باید کنترل و نظارت موثری بر فعالیت‌ها و وضعیت‌های مختلف در نرم‌افزار فراهم کند. استفاده از نمودارها، جداول، پیام‌ها و اعلان‌ها می‌تواند به کاربران کمک کند تا اطلاعات لازم را به سرعت دریافت کنند و در صورت نیاز، بازخورد و واکنش مناسب را اعمال کنند.

توجه به جزئیات در نرم افزار سی ار ام

 جزئیات کوچک در رابط کاربری می‌توانند تجربه کاربری را بهبود بخشند. استفاده از آیکون‌های معنا‌دار، توضیحات روشن و دقیق، نامگذاری مناسب و ترتیب منطقی عناصر می‌تواند به کاربران کمک کند تا به راحتی و بدون ابهام از نرم‌افزار استفاده کنند.

نرم افزار  CRMمطابقت با استانداردها

رابط کاربری باید با استانداردها و رویکردهای طراحی UI/UX سازگاری داشته باشد. این شامل استفاده از الگوها و قواعد معمول در طراحی رابط کاربری، استفاده از آیکون‌ها و نمادهای شناخته شده، محافظت از حریم خصوصی کاربران و توجه به مواردی مانند طراحی ریسپانسیو (Responsive Design) برای سازگاری با دستگاه‌ها و صفحات مختلف است.

مهمترین هدف در طراحی رابط کاربری نرم‌افزار CRM، ارائه تجربه کاربری بهتر و افزایش بهره‌وری کاربران است. با توجه به نیازها و خصوصیات هر سازمان و کاربر، ممکن است فاکتورهای دیگری نیز در طراحی رابط کاربری مورد نیاز باشند.

رابط کاربری نرم افزار CRM در داشبورد فروش

رابط کاربری نرم افزار CRM در داشبورد فروش

داشبوردهای فروش می‌توانند سنگ بنای اجرای موفق CRM باشند. زیرا که داشبورد فروش مناسب، تأثیر بسزایی بر عملکرد بهتر، دسترسی راحت به بخش‌های مختلف، و رسیدن به هدف فروش و… دارد.

در همه داشبوردهای فروشندگان در نرم‌افزارهای CRM، اصلی شباهت‌هایی وجود دارد، اما همه آنها شبیه هم نیستند. یکی از بهترین رابط‌های کاربری در میان سی آر ام ها، را شرکت رزبان در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

در داشبورد فروش، نمودارها و گزارشات مرتبط با عملکرد فروش به‌صورت گرافیکی نمایش داده می‌شوند. این شامل نمودارهای فروش روزانه، هفتگی یا ماهانه، میزان پیشرفت طرح فروش، قیف فروش و … می‌شود.  همچنین دسترسی به هرکدام از گزینه‌ها و امکانات داشبورد فروش به‌راحتی انجام می‌شود و کاربران در استفاده از نرم‌افزار گیج نخواهند شد.

رابط کاربری نرم افزار CRM در موبایل

رابط کاربری نرم افزار CRM در موبایل

امروزه تمام نرم افزارها از نسخه موبایل استفاده می کنند و CRM نیز از این قاعده مستثنی نیست. نیروی فروش نیز معمولاً اولین کسانی هستند که نیاز به دسترسی به تلفن همراه دارند.

ارائه برنامه‌های کاربردی سازگار با موبایل (نه فقط نسخه‌های کوچک‌شده کلاینت دسک‌تاپ) می‌تواند، بستر مناسبی برای راحتی کاربران فراهم کند. چراکه بازاریابان به خصوص بازاریابان حضوری می‌خواهند هنگام تماس و ملاقات، بتوانند اطلاعات را به سرعت مشاهده، بازیابی و وارد کنند.

تاثیر عملکرد در انتخاب و خرید نرم افزار CRM

عملکرد نرم‌افزار سی ار ام می‌تواند به طور مستقیم تأثیری بر رضایت کاربران داشته باشد. ویژگی‌ها، قابلیت‌ها و کارایی نرم‌افزار در ارائه خدمات مناسب و برآورده کردن نیازهای کاربران تأثیر زیادی در رضایت آن‌ها خواهد داشت. در نتیجه، یک عملکرد قوی و بهبودیافته در این نرم‌افزار می‌تواند تأثیر مثبتی بر انتخاب و خرید نرم‌افزار داشته باشد.

یک نرم‌افزار CRM با عملکرد بهبودیافته و کارایی بالا، به کسب و کار کمک می‌کند تا بهره‌وری خود را افزایش دهد. این شامل سرعت پاسخگویی، اتوماسیون فرآیندها، سهولت استفاده، قابلیت‌های تحلیلی و گزارش‌دهی، امکانات همکاری و اشتراک‌گذاری داده‌ها و غیره است.

 با انتخاب یک نرم‌افزار CRM با عملکرد بهتر، کسب و کار می‌تواند از منابع خود بهره‌برداری بهتری داشته باشد و به صورت کارآمدتر و بهینه‌تر عمل کند.

همچنین عملکرد یک نرم‌افزار سی ار ام در قابلیت اختصاصی سازی  و سازگاری با نیازهای کسب و کار نقش حیاتی دارد.

 امکانات و پارامترهای قابل تنظیم، امکان سفارشی‌سازی، انعطاف‌پذیری در فرآیندها و قابلیت ادغام با سیستم‌های دیگر، عواملی هستند که در انتخاب نرم‌افزار CRM مهم هستند.

 یک نرم‌افزار سی ار ام با عملکرد مناسب در قابلیت تخصیص و سازگاری با نیازهای شرکت، به آن‌ها امکان می‌دهد تا نرم‌افزار را به صورت دقیق به ساختار و فرآیندهای خود تنظیم کنند.     

نکات مهم در خرید نرم افزار CRM 

نکات مهم در خرید نرم افزار CRM 

در خرید نرم‌افزار CRM، علاوه بر رابط کاربری و عملکرد نرم‌افزار، که پیش از این بررسی شد، توجه به نکات مهم دیگر نیز ضروری است. در زیر، برخی از این نکات را بررسی می‌کنیم:

 نیازهای کسب و کار

قبل از خرید نرم‌افزار CRM، باید نیازهای کسب و کار خود را به دقت شناسانایی و تعیین کنید. این شامل نیازهای فعلی و آینده کسب و کار، فرآیندها، اهداف، حجم داده‌ها، نیازهای امنیتی و سازمانی و غیره می‌شود. با دقیق بررسی نیازهای خود، می‌توانید بهترین نرم‌افزار CRM را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

 قابلیت تناسب و سازگاری

نرم‌افزار CRM باید با ساختار و نیازهای کسب و کار شما سازگاری داشته باشد. در خرید نرم‌افزار CRM، مطمئن شوید که نرم‌افزار قابلیت ادغام با سیستم‌های موجود در سازمان شما را دارد و به راحتی قابل تنظیم و سفارشی‌سازی است. همچنین، مطمئن شوید که نرم‌افزار قابلیت توسعه  دارد تا با رشد کسب و کار شما سازگار باشد.

 کیفیت و قدرت نرم‌افزار

کیفیت و قدرت نرم‌افزار CRM نیز نکته مهمی در خرید آن است. مطمئن شوید که نرم‌افزار از نظر فنی و عملکردی قوی و پایدار است. بررسی و ارزیابی ویژگی‌ها، عملکرد، سرعت، قابلیت‌های تحلیلی و گزارش‌دهی، مدیریت وظایف، دسترسی به داده‌ها و سایر عوامل مرتبط با کیفیت نرم‌افزار اهمیت دارد.

شرکت سازنده و پشتیبانی

در خرید نرم افزار CRM، به سازنده و تیم پشتیبانی آن توجه کنید. مطمئن شوید که سازنده نرم‌افزار معتبر و با تجربه است و توانایی ارائه به‌روزرسانی‌ها و پشتیبانی فنی را دارد. همچنین، بررسی نمایندگان محلی و شبکه پشتیبانی موجود برای اطمینان از ارائه خدمات پس از فروش قوی و حرفه‌ای نیز ضروری است.

امنیت اطلاعات در نرم افزار CRM

امنیت اطلاعات و داده‌ها مهمترین نکته در خرید نرم افزار CRM است. مطمئن شوید که نرم‌افزار از جمله امکانات دسترسی کاربران، کنترل دسترسی، رمزنگاری اطلاعات و مکانیزم‌های پشتیبانی از حفاظت از داده‌ها برخوردار است. همچنین، رعایت قوانین حریم خصوصی و توافقنامه‌های مربوط به حفاظت اطلاعاتی نیز حائز اهمیت است.

آموزش و انتقال دانش

قبل از خرید نرم افزار CRM، اطمینان حاصل کنید که سازنده نرم‌افزار آموزش و انتقال دانش لازم را به کاربران ارائه می‌دهد. مطمئن شوید که مستندات، آموزش‌ها، ویدئوها و سایر منابع آموزشی برای استفاده بهینه از نرم‌افزار در دسترس هستند.

قیمت و هزینه‌های جانبی

در نهایت، در برای خرید نرم افزار CRM، قیمت و هزینه‌های جانبی نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. مطمئن شوید که قیمت نرم‌افزار در محدوده بودجه شما قرار دارد و هزینه‌های نگهداری، به‌روزرسانی و سفارشی‌سازی نیز در نظر گرفته شده است.

برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما در رزبان در تماس باشید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *