نرم افزار سی آر ام تحت وب

نرم افزار سی ار ام تحت وب

زمانی که مدیران یک سازمان قصد راه‌اندازی یک نرم‌افزار سی آر ام را دارند. با انواع مختلفی از این نرم‌افزار آشنا می‌شوند. یکی از این مدل‌ها نرم افزار CRM تحت وب است. این نرم افزار به دلیل نیاز نداشتن به سخت‌افزار،  نداشتن زیرساخت‌های گران قیمت، سهولت راه‌اندازی و استفاده آسان به یکی از محبوب‌ترین نسخه‌های نرم‌افزار سی آر ام تبدیل شده است.

برای مطالعه راهنمای خرید نرم افزار سی آر ام، به بهترین نرم افزار سی آر ام مراجعه کنید.

CRM تحت وب چیست؟

CRM تحت وب چیست؟

سی آر ام تحت وب به یک نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری اشاره دارد، که بر بستر وب راه‌اندازی می‌شود. در واقع یک CRM تحت، داده‌های شما را روی سرورهای خود میزبانی می‌کند. چنانچه تااکنون با نرم افزار سی آر ام آشنا نشده اید ابتدا مقاله سی آر ام چیست؟ را مطالعه کنید.

شما می‌توانید، از طریق اینترنت از هر نقطه به این داده‌ها دسترسی داشته باشید. این به شما امکان می‌دهد تا در هر زمان که بخواهید اطلاعات مشتریان را به دست آورید، بر وظایف کارمندان نظارت داشته باشید و همچنین بسیاری از فرآیندها به‌صورت خودکار انجام خواهند شد.

نکته مهم این است که برای استفاده از داده‌های این نرم‌افزار نیاز به نصب و اجرای یک نرم‌افزار ندارید، این باعث می‌شود تا نیاز به زیرساخت، سخت‌افزار و یا نرم افزار قوی نیز نداشته باشید. همچینین مطالعه مقاله نرم افزار CRM تحت وب را به شما پیشنهاد می کنیم.

ذخیره سازی اطلاعات در نرم افزار سی آر ام تحت وب

ذخیره‌سازی اطلاعات در یک نرم‌افزار سی آر ام تحت وب بستگی به ساختار آن دارد. در بیشتر نرم‌افزارهای سی آرام تحت وب، اطلاعات مشتریان و داده‌های مربوط به آن‌ها در پایگاه داده مرکزی ذخیره می‌شوند. این پایگاه داده معمولاً بر روی یک سرور قرار دارد و میزبانی می‌شود.

سرورهای مورد استفاده در نرم افزارهای سی آر ام تحت وب به‌صورت معمول اجاره‌ای می‌باشند. سروری‌های اجاره‌ای برای استفاده نیاز به اشتراک دارند ولی از امنیت خوبی برخوردار هستند.

امنیت اطلاعات در نرم افزارهای سی آر ام تحت وب

اطلاعات موجود در crm باید در طول انتقال و ذخیره‌سازی رمزنگاری شوند. استفاده از پروتکل‌های امنیتی مانند HTTPS برای ارتباطات بین کاربر و سرور بسیار مهم است. همچنین، رمزنگاری اطلاعات در پایگاه داده نیز باید لحاظ شود.

علاوه بر این، مکانیزم‌های مناسب بک‌آپ گیری و بازیابی اطلاعات باید وجود داشته باشد. این کار به شما امکان می‌دهد در صورت بروز هرگونه مشکل، مانند خرابی سرور یا حذف داده‌ها، به سرعت اطلاعات را بازیابی کنید.

به جز موارد فوق نرم افزار CRM باید مکانیزم‌های مناسبی برای مدیریت دسترسی به اطلاعات داشته باشد. این شامل تعیین سطوح دسترسی و نقش‌های کاربری مختلف است که به کاربران اجازه می‌دهد فقط به داده‌ها و قسمت‌هایی که برای آن‌ها مناسب است دسترسی پیدا کنند.

رابط کاربری نرم افزار های سی آر ام تحت وب

رابط کاربری نرم افزار های سی آر ام تحت وب

رابط کاربری (User Interface, UI) در نرم‌افزارهای CRM تحت وب باعث تعامل کاربران با سیستم می‌شود. این رابط کاربری باید ساده، کارآمد و قابل‌فهم باشد تا کاربران بتوانند به‌راحتی از آن استفاده کنند و وظایف خود را انجام دهند.

رابط کاربری با طراحی ساده، مرتب و قابل‌فهم سبب می شود که کارمندان سریع تر با پلتفرم ارتباط بگیرند. همچنین این مورد، به کاربران کمک می‌کند تا به سرعت و با دقت به اطلاعات موردنیاز دسترسی پیدا کنند و وظایف خود را انجام دهند.

به جز این موارد، رابط کاربری باید قابلیت‌های پیشرفته‌ای را نیز در اختیار کاربران قرار دهد. این می‌تواند شامل جستجوی پیشرفته، فیلترها، مرتب‌سازی، امکانات چندزبانه و امکان سفارشی‌سازی باشد.

مزایای استفاده از CRM تحت وب چیست؟

استفاده از نرم‌افزار سی آر ام تحت وب، مزایای بسیاری را برای سازمان‌ها و کسب‌وکارها به همراه دارد.

 در زیر، برخی از مزایای استفاده از CRM مبتنی بر وب را بررسی می‌کنیم:

دسترسی آسان از هرمکانی: کاربران می‌توانند از هر کامپیوتر یا دستگاهی با اتصال به اینترنت به سیستم دسترسی پیدا کنند.

این به کاربران امکان می‌دهد که از هرجایی، در هر زمانی و بدون نیاز به حضور فیزیکی در محل کار به اطلاعات مورد نیاز دسترسی پیدا کنند و وظایف خود را انجام دهند.

بهبود هماهنگی و همکاری: با استفاده از CRM مبتنی بر وب، تیم‌ها به راحتی می‌توانند به اطلاعات مشترک دسترسی پیدا کنند و به‌صورت هماهنگ با یکدیگر کار کنند.

این باعث بهبود همکاری و افزایش بهره‌وری در سازمان می‌شود، زیرا هر فرد در تیم می‌تواند به‌طور مستقل بر روی پروژه‌ها و مشتریان کار کند و تغییرات را به‌صورت آنلاین به اشتراک بگذارد.

مدیریت بهتر اطلاعات مشتری: این پلتفرم به سازمان‌ها کمک می‌کند تا اطلاعات مشتری را به‌صورت مرتب و متمرکز مدیریت کنند.

همچنین قادر به ثبت و نگهداری اطلاعات مشتریان، تاریخچه تماس‌ها، خریدهای قبلی، شکایات و سوابق دیگر هستند. این امکان به تیم‌ها کمک می‌کند تا بهترین خدمات را به مشتریان ارائه دهند و رابطه قوی‌تری با آن‌ها برقرار کنند.

انعطاف‌پذیری و سهولت استفاده: سیستم CRM تحت وب معمولاً ساده و قابل استفاده طراحی شده است.

رابط کاربری ساده و محیط وب که معمولاً برای کاربران آشنا است و نیاز به آموزش ویژه برای استفاده از سیستم کاهش می‌یابد.

علاوه بر این، سیستم CRM تحت وب انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به نرم‌افزارهای محدود به سیستم عامل خاص دارد و معمولاً با انواع سیستم سازگاری دارد.

بروزرسانی و نگهداری آسان: با استفاده از سیستم CRM تحت وب، بروزرسانی و نگهداری سیستم به راحتی و به صورت مرکزی انجام می‌شود.

به جای نصب بروزرسانی‌ها بر روی هر کامپیوتر، تغییرات و به‌روزرسانی‌ها توسط تیم فنی در سرورهای مرکزی انجام می‌شود. این موضوع نیاز به نصب و پشتیبانی نرم‌افزارهای جانبی را کاهش می‌دهد و سیستم را به‌روز نگه می‌دارد.

ویژگی های ضروری یک نرم افزار سی آر ام تحت وب

مدیریت مخاطبین در نرم افزار سی آر ام

 قابلیت مدیریت جامع و مؤثر مخاطبین (مشتریان، پتانسیل‌ها، شرکا، فروشندگان و غیره) یکی از ویژگی‌های اساسی یک CRM تحت وب است. این ویژگی شامل ثبت و نمایش اطلاعات تماس، تاریخچه تعاملات، آخرین فعالیت‌ها، ارتباطات ایمیل و تلفنی و سایر جزئیات مربوط به مخاطبین است.

مدیریت فروش و بازاریابی در نرم افزار سی آر ام

امکان مدیریت فرآیند فروش و بازاریابی  برای پیگیری مراحل فروش توسط مدیران و کارمندان بسیار مهم است. این ویژگی شامل رصد و پیگیری فرصت‌های فروش، مدیریت مراحل فروش، پیش‌بینی فروش، تخصیص وظایف و زمان‌بندی فعالیت‌ها است.

سازماندهی و دسته‌بندی داده‌ها در نرم افزار سی آرام

 قابلیت سازماندهی و دسته‌بندی داده‌ها در CRM تحت وب به کاربران امکان می‌دهد تا اطلاعات را به شکل منطقی و سازمان‌یافته مدیریت کنند. این ویژگی شامل ایجاد فهرست‌ها، برچسب‌گذاری، دسته‌بندی، فیلترینگ و جستجوی پیشرفته است.

مدیریت تعاملات و ارتباطات با نرم افزار سی آر ام

نرم افزار سی آر ام باید قابلیت ثبت و مدیریت تعاملات و ارتباطات با مشتریان را فراهم کند. این ویژگی شامل ثبت تماس‌های تلفنی، ارسال و دریافت ایمیل‌ها، مدیریت یادآورها، نوتیفیکیشن‌ها و سیستم پیامک  است.

گزارش‌گیری و تحلیل با نرم افزار سی آر ام

قابلیت گزارش‌گیری و تحلیل داده‌ها در این نرم افزار بسیار ارزشمند است. این ویژگی به کاربران امکان می‌دهد تا گزارشات فروش، عملکرد تیم، پیشرفت پروژه‌ها و سایر معیارهای کسب و کار را بررسی و تحلیل کنند.

اتصال به ابزارها و سیستم‌های دیگر

 CRMتحت وب باید امکان اتصال و همکاری با سایر ابزارها و سیستم‌ها را فراهم کند. این ویژگی شامل اتصال به سیستم‌های ایمیل، تلفنی، تیکتینگ، تجارت الکترونیک، ابزارهای مدیریت پروژه، سیستم‌های حسابداری و سایر نرم‌افزارها است.

از طریق این اتصالات، اطلاعات بین سیستم CRM و سایر ابزارها به صورت خودکار همگام‌سازی می‌شوند و داده‌ها به صورت جامع در دسترس قرار می‌گیرند.

قابلیت دسترسی از طریق دستگاه‌های مختلف

این نوع سی آر ام باید قابلیت دسترسی از طریق دستگاه‌های مختلف مانند کامپیوتر، تبلت و تلفن همراه را داشته باشد. این به کاربران امکان می‌دهد تا در هر زمان و مکانی به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.

آموزش نرم افزار سی آر ام تحت وب

آموزش نرم افزار سی آر ام تحت وب

یکی از پراهمیت‌ترین بحث‌ها در راه‌اندازی سی آر ام ها در سازمان، بحث آموزش کارمندان است. زمانی که کارمندان به درستی آموزش ندیده باشند نمی‌توانند با نرم افزار ارتباط بگیرند و از آن استفاده نمی‌کنند. در این صورت سازمان با هزینه بدون فایده روبه‌رو شده است.

به همین جهت باید برنامه ریزی دقیق برای آموزش تمامی پرسنل سازمان صورت گیرد. شرکت‌های توسعه دهنده سی آر ام به‌طورمعمول آموزش‌های مختلفی اعم از: جزوات آموزشی، ویدئوها، جلسات آنلاین و حضوری در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهند و هزینه آن را دریافت می‌کنند.

سازمان باید مطابق با تعداد کارمندان و اندازه سازمانشان برنامه‌های آموزشی مختلف را تهیه و اجرا کنند تا بهترین نتیجه را از نرم‌افزار خود داشته باشند.

نرم افزار سی آر ام تحت وب آزمایشی یا دمو

نرم افزار سی آر ام تحت وب آزمایشی یا دمو

با استفاده از نسخه آزمایشی یا دموی نرم‌افزار CRM، می‌توانید قابلیت‌ها و ویژگی‌های مختلف آن را بررسی کنید و مشاهده کنید که آیا پاسخگوی نیازها و الزامات سازمان شما می‌باشد؟ این به سازمان اجازه می دهد که با اعتماد و اطمینان بیشتر نرم افزار را تهیه کند.

همچنین با نسخه آزمایشی یا دموی نرم‌افزار، می‌توانید از نزدیک تجربه کنید و ببینید که آیا رابط کاربری آن به راحتی قابل استفاده است و برای تیم شما قابل پذیرش است. این امر می‌تواند در انتخاب نرم‌افزار مناسب و افزایش بهره‌وری کاربران مؤثر باشد.

برای آگاهی از نحوه تهیه نرم افزار سی آر ام تحت وب رکاما به سایت نورکلاب سر بزنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *